ALL-AREA FIRST TEAM

ATHLETE YR. POS. SCHOOL

William Arana Jr. M Urbana

Noah Barkley Sr. M Urbana

Ben Brown Sr. F/M Hoopeston Area

Cooper Carson Jr. F/M Champaign Central

Dylan Ginalick Sr. M Monticello

Kyle Johnson Sr. F Champaign Central

Seth Kollross Jr. M Fisher/GCMS

Noah La Nave Sr. F Uni High

Chase Mandra Sr. GK Urbana

Immanuel Nwosu Jr. F St. Thomas More

Grant Powell Jr. F Oakwood/Salt Fork

ALL-AREA SECOND TEAM

ATHLETE YR. POS. SCHOOL

Teo Chemla Jr. F Uni High

Keith Gardner Sr. D Centennial

Clayton Gibson Sr. M Mahomet-Seymour

Talen Gredy-Nelson So. F/M Hoopeston Area

Isaiah Johnson So. M Fisher/GCMS

Grant Koplinski Sr. M Urbana

Joe Lashuay Sr. M/D Oakwood/Salt Fork

Biniam Lienhart Jr. F Monticello

Martin Mondala Jr. M St. Thomas More

Matthew Winterbottom So. M/D Champaign Central

Moise York Sr. F Danville

ALL-AREA HONORABLE MENTION

ARGENTA-OREANA/DECATUR LUTHERAN — Carson Boyer (Sr., D); Landon Lawson (Sr., F); Austin Stoner (Jr., F).

ARTHUR-LOVINGTON-ATWOOD-HAMMOND — Chilton Ingram (Jr., F); Chance Lindstrom (Jr., M/D).

ARTHUR CHRISTIAN SCHOOL — Caden Henry (Jr., D/GK); Jaden Mast (Jr., F).

BISMARCK-HENNING/ROSSVILLE-ALVIN — Hayden Rice (Jr., M); Liam Oxendine (Jr., F/M).

BLUE RIDGE — Ty Meeker (Soph., F); Hank Mitchell (Sr., M).

CENTENNIAL — Adam Adham (Sr., F); Kenny Mayele (Sr., D/GK).

CHAMPAIGN CENTRAL — Isaac Fisher (Jr., M); Tim Ngugi (Jr., F/M); Diego Zarco (Soph., F/M).

DANVILLE — Leighton Arnett (Sr., F/M); Tyler Finley (Sr., GK).

FISHER/GIBSON CITY-MELVIN-SIBLEY — Zach Brnes (Jr., M/D); Aaron Kasper (Sr., GK); Chase Minion (Jr., M).

GEORGETOWN-RIDGE FARM/WESTVILLE — Luke Barney (Soph., F); Jace Bina (Sr., F).

HOOPESTON AREA — Isaias Diaz (Sr., F/M); Nick Hofer (Sr., M/D/GK).

IROQUOIS WEST — Jimmy Andrade (Sr., F/M); Santiago Andrade (Jr., F).

JUDAH CHRISTIAN — Bradley Lacine (Fr., GK).

MAHOMET-SEYMOUR — Keagon Ashby (Sr., GK); Koby Eisenmenger (Sr., D); Anthony Ramirez (Sr., F).

MONTICELLO — Malachi Manuel (Sr., F); Cohen Neighbors (Jr., M); Jack Tanner (Soph., D); Ben Williamson (Jr., D).

OAKWOOD/SALT FORK — Reef Pacot (Jr., M); Joshua Ruch (Jr., GK).

RANTOUL — Alex Gonzalez (Sr., F); Elisha Guhl (Jr., D).

ST. JOSEPH-OGDEN — Jared Emmert (Sr., M); Jackson Greer (Jr., M); Hunter Ketchum (Jr., GK); Will Page (Jr., M/D).

ST. THOMAS MORE — Cabott Craft (Jr., M); Anthony Hoffman (Jr., M); Blake Staab (Sr., D); Dane Taylor (Jr., M).

SCHLARMAN — Jason Craig (Sr., F/M); Ethan Vasquez (Sr., F/M).

UNI HIGH — Brooks Hu (Sr., D); Daniel Terziev (Soph., F); Luca Zepeda-Flores (Soph., D).

UNITY — Brendan Bachert (Soph., F); Nolan Remole (Fr., F).

URBANA — Willem Alleyne (Sr., D); Jackson Kirkland (Sr., F); Jordan Perez (Sr., F/M).

WATSEKA — Fernando Orellana (Sr., F); Narciso Solorzano (Fr., F).

Trending Food Videos