Kylie Blann Farm Toy scene

(NCE PHOTO/GREGORY MYERS)

Kylie Blann won Grand Champion in Farm Toy Scene with this display.

Aerospace

Grand Champion — Talitha Harris

Reserve Grand — Simon Harris

Animal or Livestock Poster

Grand Champion — Carly James

Fine Arts

Grand Champion — Adalia Knakiewicz

Reserve Grand — Natalie Mlynarczyk

Model Craft

Grand Champion — Noah Klemme

Reserve Grand — Logan Fausset

Needlecraft

Grand Champion — Kayla Florian-Carlson

Barbecue

Grand Champion — Rylynn Klemz

Reserve Grand — Hayen LaFlech

Cake Decorating

Grand Champion — Aaron Turner

Cat Poster

Grand Champion — Savanna Nyberg

Reserve Grand — Devin Hindes

Child Development

Grand Champion — Briley Iseminger

Reserve Grand — Cecelia Marter

Collections

Grand Champion — Phoebe Busboom

Reserve Grand — Samantha Bradley

Construction Toys

Grand Champion — Patrick Cobb

Reserve Grand — Micah Turner

Consumer Clothing

Grand Champion — Summer Wynn

Reserve Grand — Abigail Arrenholz

Consumer Grains

Grand Champion -Delaney Farmer

Reserve Grand — Abigail Hamilton

Crafts Baskets

Grand Champion — Delaney Smith

Reserve Grand — Talitha Harris

Crafts Ceramics

Grand Champion — Angelina Small

Reserve Grand — Nina Milak

Crafts Gift Wrap

Grand Champion — Cecelia Marter

Reserve Grand — Rylynn Klemz

Crafts Scrapbook

Grand Champion — Ashley Churchill

Reserve Grand — June Busboom

Drones

Grand Champion — Forest Nyberg

Reserve Grand — Garrett Gonczy

Electric

Grand Champion — Michael Klemme

Exploring Through Books

Grand Champion — Cecelia Marter

Reserve Grand — Uriel Holloway

Farm Toy Scene

Grand Champion — Kylie Blann

Reserve Grand — Eli Sammons

Floriculture

Grand Champion — Hailey Hoskins

Reserve Grand — Rubi Laud

Foods, Baked

Grand Champion — Ashley Churchill

Reserve Grand — Lucas Hanen

Foods, Preserved

Grand Champion — June Busboom

Reserve Grand — Cecelia Marter

Forestry

Grand Champion — Madelyn Arrenholz

Reserve Grand — Sarah Neal

Garden Collection

Grand Champion — Cecelia Marter

Genealogy

Grand Champion — Cecelia Marter

Geology

Grand Champion — Sophia Arrenholz

Health

Grand Champion — Savanna Nyberg

Reserve Grand — Ciara Noel

Herb

Reserve Grand — Cecelia Marter

Home Environment

Grand Champion — Hannah Vanderwall

Reserve Grand — Natalie Mlynarczyk

Horse and Pony Poster

Grand Champion — Chloe Sikma

Microwave Cooking

Grand Champion — Sarah Neal

Reserve Grand — Cheyann Cahill

Music — Notebook

Grand Champion — Talitha Harris

Reserve Grand — Elianna Holloway

Music — Performance

Grand Champion — Talitha Harris

Reserve Grand — Michael Klemme

Photography

Grand Champion — Eli Sammons

Reserve Grand — Kayla Florain-Carlson

Sewing Construction

Grand Champion — Samantha Bradley

Small Animals

Grand Champion — Uriel Holloway

Reserve Grand — Elianna Holloway

Small Engines

Grand Champion — Hayden LaFlech

Reserve Grand — Khloe Bacewic

Sportfishing

Grand Champion — Dominic Hayles

Reserve Grand — River Smart

Sportfishing County Option Only

Grand Champion — Bailee LaCosse

Sports and Fitness

Grand Champion — Mackendzie Dresbaugh

Reserve Grand — Laura Adler

Veterinary Science

Grand Champion — Sarah Neal

Wildlife

Grand Champion — Madelyn Arrenholz

Reserve Grand — Sophia Arrenholz

Woodworking

Grand Champion — Nathan Mlynarczyk

Reserve Grand — Micah Bell